Onze demo-ruimte is volledig vernieuwd met een nieuwe IB cv-ketel en een GHS warmtepomp. In de demo-ruimte staat nu een volledig aangesloten en werkend hybride systeem. We demonstreren hier aan installateurs en gebouweigenaren de werking en de voordelen van een hybride warmtepomp.
Wat is de opstelling van de demo-ruimte
De hybride opstelling bestaat uit:
- GHS warmtepomp
- Buffervat 1.000 liter
- Twee CB-180 cv-ketels in cascade opstelling
- Een IB cv-ketel van 625 kW

Hoe werkt het hybride systeem?
De warmtepomp is het centrale element in een hybride systeem. Deze is rechtstreeks aangesloten op het buffervat en zorgt dat de watertemperatuur in dit vat op de juiste temperatuur blijft. Als de verwarming in het gebouw aanstaat stroomt het retourwater na warmteafgifte weer terug het buffervat in. Het water is dan ongeveer 20 graden afgekoeld (Delta T). Dit wordt dan weer opgewarmd door de warmtepomp.
In koude periodes of bij piekbelasting kan het zijn dat de retourtemperatuur van het water lager is geworden dan gebruikelijk doordat alle radiatoren open staan. In dat geval springt de cv-ketel bij. De ketel verwarmt rechtstreeks het water richting radiatoren.
Thermometers in aanvoer en retour
In de demo-ruimte hebben we thermometers geplaatst in de aanvoer en retourleidingen. Zo kunnen we precies zien hoeveel het water afkoelt tijdens de verwarming van het pand en hoeveel graden het water in het buffervat dus weer moet worden opgewarmd.

Voor wie is de demo-ruimte bedoeld
Regelmatig organiseren wij trainingsdagen met installateurs. Naast de hybride opstelling hebben wij een test-ruimte waar installateurs zelf kunnen sleutelen aan onze cv-ketels en warm tapwaterketels om de apparaten beter te leren kennen. Door de nieuwe demo-ruimte met het hybride systeem kunnen wij nu ook onze warmtepomp demonstreren. We laten graag zien waarom onze cv-ketels en warmtepompen zo goed presteren.
Wil je een praktijkdag organiseren?
Ben jij ook geïnteresseerd in onze trainingsdagen? Of wil je zelf een praktijkdag organiseren en leren over duurzaam verwarmen met een hybride warmtepomp? Neem dan contact met ons op of kom eens langs op onze fabriek. We laten je graag zien hoe wij onze producten ontwikkelen en produceren.


